Достапни линкови

logo-print

Берлускони бара доверба за неговата влада


Италијанскиот премиер Силвио Берлускони денеска оцени дека неговото отстранување од функција ќе биде политичка грешка во време на големата економска криза во земјата. Говорејќи во Сенатот пред утрешното клучно гласање за доверба на неговата влада тој додаде дека тоа би можело да доведе до нови избори.
XS
SM
MD
LG