Достапни линкови

logo-print

Уапсени за нападот врз НАТО во Авганистан


НАТО силите во Авганистан соопштија дека уапсиле неколкумина под сомневање дека биле вмешани во вчерашниот напад при што загинале шест американски војници. При нападот извршен со минибус полн со експлозив пред една база на НАТО на југот на земјата загинале и двајца авганистански војници. Одговорноста за нападот ја презедоа талибанците.
XS
SM
MD
LG