Достапни линкови

logo-print

Јужнокорејски брод потона на Антарктикот


Во потонувањето на еден јужнокорејски рибарски брод во близина на Антарктикот се страхува дека загинале дваесетина рибари. Агенциите јавуваат дека на морнарите на еден брод што минувал до местото на несреќата им успеало да спасат дваесетина рибари. Се уште не е позната причината за потонувањето на бродот.
XS
SM
MD
LG