Достапни линкови

logo-print

Нова демократија нема да го бојкотира пописот во април


Нова демократија нема да ги повикува Албанците да го бојкотираат пописот закажан за април, туку ќе организира попишување на Албанците, државјани на Македонија, во сите земји во Европа и во САД. Ова го изјави лидерот на партијата Имер Селмани.Тој додаде дека со априлското попишување се исклучуваат над 250.000 Албанци кои привремено работат во странство.
XS
SM
MD
LG