Достапни линкови

logo-print

Британски активисти бараат забрана за свештеникот од Флорида


Активисти кои се борат против екстремизмот во Британија побараа од Владата да забрани влез во земјата за радикалниот пастир од Флорија Тери Џонс. Тери Џонс предизвика бурни реакции во јавноста откако во септември годинава најави дека ќе запали стотина примероци на исламската книга Куран, на одбележувањето до годишнина од териристичките напади. Џонс е поканет од британска екстремистичко -десничарска организација да оддржи говор на тема борба против исламизација на Европа.
XS
SM
MD
LG