Достапни линкови

logo-print

Тадиќ наскоро во посета на Албанија


Заменик министерката за надврешни работи на Албанија, Едит Харџи денеска потврди дека српскиот претседател Борис Тадиќ набрзо ќе ја посети Тирана.Таа изјави дека двете земји влегуваат во нова фаза на билатерални односи. Харџи додаде дека нештата во Белград се изменети, тоа не е повеќе Србија на Милошевиќ , тоа е земја која чекори кон европска интеграција и технички разговори со Косово.
XS
SM
MD
LG