Достапни линкови

logo-print

15 цивили загинале од мина во Авганистан


15 цивили загинале во авганистанската провинција Хелманд кога автобусот со кој се превезувале налетал на мина. Во северен Авганистан, бомбаш самоубиец се разнел во близина на една воена база, при што биле повредени 5-мина војници и тројца цивили.
XS
SM
MD
LG