Достапни линкови

logo-print

Четири експлозии во Истанбул


Четири истовремени експлозии на различни места синоќа го потресле Истанбул, јавуваат турските медиуми. Станува збор за експлозии на шок бомби од кои биле искршени прозорците на околните згради и продавници. Други детали не се соопштени.
XS
SM
MD
LG