Достапни линкови

logo-print

Повторно киднапирани деминери во Авганистан


Авганистанската полиција соопшти дека се киднапирани 18 деминери во источниот дел на земјата во близина на границата со Пакистан. Се уште никој не преземал одговорност за инцидентот.
XS
SM
MD
LG