Достапни линкови

logo-print

СДСМ ја оцени како кукавичка одлуката на ВМРО ДПМНЕ


СДСМ денеска најави дека ќе продолжи во битката за предвремени избори, по како што велат, кукавичката одлука на ВМРО ДПМНЕ. Потпретседателот на оваа опозициска партија Гордан Георгиев изјави дека ќе ги искористат сите средства да ја соборат владечката партија од власт. Тој додава дека покрај барањата за измени на законот за избори во собранието ќе продолжат и со протести и маршеви .
XS
SM
MD
LG