Достапни линкови

logo-print

Москва бара објаснување од НАТО


Москва бара објаснување од НАТО за американските документи објавени на Викиликс во кои се вели дека Алијансата правела тајни планови за одбрана на Балтичките земји. Во меѓувреме генералниот секретар на НАТО Андрес Фог Расмусен повтори дека Алијансата не ја гледа Русија како закана. Тој додаде дека НАТО не коментира обвинувања базирани врз нелегалното објавување на доверливи документи
XS
SM
MD
LG