Достапни линкови

logo-print

Санадер ја напушти Хрватска


Хрватското министертво за внатрешни работи потврди дека поранешниот премиер Иво Санадер ја напуштил земјата. Во соопштението се наведува дека полицијата немала никаква правна основа да го спречи Санадер да ја премине грницата. Хрватското обинителство денеска побара од Парлемнтот укинување на неговиот пратенички имунитет и негово приведување.
XS
SM
MD
LG