Достапни линкови

logo-print

Словенечкиот претседател во еднодневна посета на Тирана


Албанскиот премиер Сали Бериша по средбата со својот словенечки колега Борут Пахор изјави дека Љубљана ја поддржува Албанија на патот кон ЕУ.Тој и се заблагодари на Словенија за ставот кон независноста на Косово и за оддржувањето на мирот и стабилноста во регионот.
Денеска во Тирана двајцата претседатели ја отворија новата зграда на амбасадата на Словенија во Тирана.
XS
SM
MD
LG