Достапни линкови

logo-print

Нов бран азиланти вратени во Скопје


Министерката за внатрешни работи Гордана Јанкуловска изјави денеска дека 38 македонски државјани се депортирани од Германија во Скопје. Јанкуловска додаде дека станува збор за цели семејства кои нелегално престојувале или барале азил во Германија. Таа изјави дека доколку се утврди одговорност во агенциите што го организирале нивното патување ќе бидат казнети и апелира да не се злоупотребува визната либерализација.
XS
SM
MD
LG