Достапни линкови

logo-print

Палестинците се разачарани од неуспехот на САД


Палестинските власти изразија разочарување од неуспехот на САД да го спречи Израел во изградбата на спорната населба со цел да се дозволи продолжување на директните преговори. Соединетите Држави соопштија вчера дека се откажуваат од напорите да го убедат Израел да ја замрзне градбата во Западниот брег на 90 дена. Американската администрација сега се надева дека ќе оддржува одвоени разговори со Изралеците и Палестинците. Палестинските власти сметат дека стопирањето на израелската градба е клучна мерка за успешни преговори.
XS
SM
MD
LG