Достапни линкови

logo-print

Северна Кореја започна вежби на спорната поморска граница


Маринците на Јужна Кореја на остовот Јеонгпејонг

Маринците на Јужна Кореја на остовот Јеонгпејонг

Северна Кореја денеска започна вежби во близина на спорната поморска граница со Јужна Кореја, така што сега и од двете страни се одвиваат воени вежби, јавуваат новинските агенции. Минатиот месец, ракети на Северна Кореја го погодија јужно корејскиот остров Јеонгпејонг.
Во Сеул, пак, денеска се состанаа шефот на американскиот генерал штаб Адмирал Мајк Мулен и неговиот јужно корејски колега Хан Мин Ко.
XS
SM
MD
LG