Достапни линкови

logo-print

ВМРО ДПМНЕ ќе го рaзгледува барањето за предвремни избори


Извршниот комитет на владејачката ВМРО-ДПМНЕ денеска на седница ќе го разгледува барањето на опозициската СДСМ за предвремени парламентарни избори. Директорот на Центарот за комуникации на партијата, Илија Димовски по вчерашната консултативната средба на владејачката коалиција „За подобра Македонија“ изјави дека тие ги анализирале сите барања на СДСМ и ги разгледале околностите од повеќе агли.
XS
SM
MD
LG