Достапни линкови

logo-print

Обама не ги зголемува даноците за богатите


Американскиот претседател Барак Обама и покрај противењето во неговата Демократска партија, постигна спогодба со републиканците за продолжување на рокот на намалени даноци за сите американци. Ваквата спогодба драстично се разликува од ставовите на Обама за воведување поголеми даноци за оние кои заработуваат повеќе од 250 илјади долари годишно.
XS
SM
MD
LG