Достапни линкови

logo-print

Во Брисел за соработката на Западен Балкан


Министерот за локална самоуправа Муса Џафери денеска во Брисел ќе учествува на Конференција ИПА 2010, прекугранична соработка на земјите од Западен Балкан. На конференцијата што ја организира Европската комисија ќе учествуваат и претставници на Хрватска, Србија, Албанија, Црна Гора и Косово, како и експерти од Европската унија.
XS
SM
MD
LG