Достапни линкови

logo-print

Самоубиствен напад во Пакистан


Пакистанската полиција соопшти дека бомбаш самоубиец нападнал конвој во кој бил висок претставник на пакистанската провинција Балучистан. Се додава дека при нападот главниот министер на таа провинција Наваб Аслам Раисани не бил повреден. Досега ниту една група не ја презеде одговорноста.
XS
SM
MD
LG