Достапни линкови

logo-print

Валентин Инцко во посета на Србија


Високиот претставник на меѓународната заедница во БиХ Валентин Инцко денеска ќе престојува во Србија. За време на еднодневната посета тој ќе се сретне со српскиот претседател Борис Тадиќ, вицепремиерот Божидар Ѓелиќ, претседателот на Националниот совет за соработка со Хашкиот трибунал Расим Љаиќ и со патријархот Иринеј.
XS
SM
MD
LG