Достапни линкови

logo-print

Откриена нова масовна гробница во Сребреница


Експерти по судска медицина открија нова масовна гробница, во која можеби се наоѓаат телесните останки на муслимани, убиени во масакрот во Сребреница во 1995 година. Лидерот на тимот експерти Амор Масовиќ изјави денеска дека гробницата се наоѓа во селото Калдарамица, во реонот на Сребреница, Источна Босна. Тој додаде дека во гробницата најверојатно се наоѓаат 50 тела.
XS
SM
MD
LG