Достапни линкови

logo-print

Нивото на реките во БиХ се намалува


Босанската управа за цивилна заштита соопшти дека се уште е лоша состојбата со поплавите во населбите околку реката Сава, додека реката Дрина се повлече во своето корито. Околку 300 луѓе се уште не се вратиле во своите домови. Во поголемиот дел од земјата состојбата се подобрува , нивото на водата во реките е во благо опаѓање.
XS
SM
MD
LG