Достапни линкови

logo-print

Невладини организации бараат поништување на изборите во Египет


Неколку организации за заштита на човекови права побара од египетскиот претседател Хосни Мубарак да ги поништи парламентарните избори поради наводи за фалсификат. Тие го повикаа Мубарак да го искористи своето уставно право и да го распушти новоизбраниот Парламент.Претходно двете поголеми опозициски партии го бојкотираа вториот изборен круг поради наводи за фалсификат во првиот изборен круг.
XS
SM
MD
LG