Достапни линкови

logo-print

Полицијата се судри со демонстрантите во Атина


Грчката полиција денеска во Атина се судри со демонстрантите кои одбележуваа двегодишнината од годишнина од убиството на 15 годишното момче од страна на полицац.Немирите ги предизвикала дел од групата која почнала да фрла со камења кон полицијата. Над 5 илјади полицајци биле распоредени на улиците .
XS
SM
MD
LG