Достапни линкови

logo-print

НАТО ќе продолжи со ноќните операции во Авганистан


Потпаролот на НАТО силите во Авганистан Џозеф Блотц денеска во Кабул изјави дека алијансата ќе продолжи со ноќните операции против Талибанците и покрај противењето на претседателот Хамид Карзаи. Тој додаде дека со таквите операции специјалните безбедносни сили успеле да уапсат на 350 бунтовнички лидери во последните три месеци. Карзаи веќе подолго време јавно ги критикува таквите тактики поради бројот на цивилни жртви.
XS
SM
MD
LG