Достапни линкови

logo-print

Муслиу од ДУИ нов градоначалник на Зајас


На вчерашните предвремени избори за градоначалник на општина Зајас, од 10.047 избирачи, запишани во Избирачкиот список, гласале 4.587 лица, односно одзивот бил 45,66 насто, соопшти Државната изборна комисија. Од тоа, за единствениот кандидат за таа функција, Мусли Муслиу од ДУИ, гласаа 4545, а 42 гласачки ливчиња се неважечки.
XS
SM
MD
LG