Достапни линкови

logo-print

Медведев во посета на Полска


Рускиот претседател Дмитриј Медведев денеска доаѓа во посета на Полска. Се очекува дека тој ќе донесе нови документи за истрагата за масакрот во Катинската шума во април 1940 та година, кога советските војници стрелаа илјаднини полски воени заробеници.
XS
SM
MD
LG