Достапни линкови

logo-print

Награда за Иво Јосиповиќ во Бања Лука


На хрватскиот претседател Иво Јосиповиќ, кој престојува во посета на Република Српска, денеска во Бања Лука ќе му биде врачена награда за личност на годината која ја доделуваат медиумите. На церемонијата е најавено и присуство на претседателите на Србија и на Црна Гора Борис Тадиќ и Филип Вујановиќ, а ќе присуствуваат највисоки претставници на Република Српска и странски дипломати во БИХ.
XS
SM
MD
LG