Достапни линкови

logo-print

Македонските ракометарки изборија бараж за светско


Женската ракометна репрезентација на Македонија со три победи го освои првото место во втората квалификациона група. Македонија денеска ја победи Швајцарија со резулатат 37:26 со што се избори за бараж за Светското првенство кое ќе се одигра во декември 2011 година во Бразил. Баражот е предвиден да се игра во јуни 2011 година Во првите два натпревара Македонија ја победи Грција со 27:21 во петокот и вчера Азербејџан со 26:20. Натпреварите се оддржаа во изминативе три дена во грчкиот град Драма.
XS
SM
MD
LG