Достапни линкови

logo-print

Поплавени села во Македонија


Поплавени се неколку села во кичевската, струмичката и тетовската област. Од дирекцијата за управување со кризи велат дека состојбата се смирува но се уште има критични точки. Нивото на реката Вардар во општината Јегуновце се зголемува.
XS
SM
MD
LG