Достапни линкови

logo-print

Најмалку 19 лица загинале во сообраќајна несреќа во Судан


Најмалку 19 лица загинале а над 15 се повредени при сообраќајна несреќа што се случила денска во близина на суданскиот главен град Картум. Несреќите на патиштата во Судан се чести поради лошите патишта, старите возила како и поради недоволниот степен на контрола на сообраќајот.
XS
SM
MD
LG