Достапни линкови

logo-print

Шпанскиот авиосообраќај се уште во хаос


Шпанските авиоконтролори го прекинаа штрајкот кој предизвика прекин на авиосообраќајот по заканата на Владата дека ќе бидат кривично гонети ако продолжат. Иако речиси сите контролори се вратија на работа ќе им бидат потребни најмалку 48 часа да го расчистат хаосот кој настана по прекинот на ависообраќајот. Шпанскиот вицепремиер Алфредо Перес Рубалкаба
вети дека ваквата ситуација нема да се повтори
XS
SM
MD
LG