Достапни линкови

logo-print

Иран провоцира пред почетокот на преговорите во Женева


Иранската влада денеска соопшти дека ќе употреби домашно произведен концетрат на ураниум. Техеран ова го соопшти на еден ден пред почнувањето на преговорите во Женева за нуклеарната програма. Како што се вели во соопштението Иран е подготвена да преговара за контроверзната нуклеарна програма на дводневниот самит во Женева.
XS
SM
MD
LG