Достапни линкови

logo-print

Студеното време во Полска ќе влијае врз изборите


Денеска во Полска се оддржува вториот круг од локалните избори.
Ниеден од кандидатите за градоначалник во првиот круг не освои над 50 проценти од гласовите.
Аналитичарите не се ни осмелуваат да прогнозират каква ќе биде излезноста на изборите поради студеното време и отежнатиот сообраќај по замрзнатите улици јавуваат полските медиуми. Во првиот изборен круг што се одржа на 21 ноември науспешна беше партијата Граѓанска Платформа на Премиерот Доналд Туск.
XS
SM
MD
LG