Достапни линкови

logo-print

Втор изборен круг во Египет


Денеска во Египет се одржува вториот круг од парламентарните избори. Владечката партија на претседателот Хосни Мубарак во првиот круг освои 209 пратенички места од вкупно 508.Во меѓувреме најголемата опозициската партија во придружба на две помали ги отфрлија резултатите од првиот круг оценувајќи ги како неважечки.
XS
SM
MD
LG