Достапни линкови

logo-print

Уапсен Чеченец осомничен за тероризам во Виена


Австриското министерство за внатрешни работи соопшти дека уапсиле еден Чеченец за кого била распишана меѓународна потерница поради планирање на терористички напад во Белгија. Осомничениот е уапсен на аеродромот во Виена и ќе остане во притвор додека Белгија не побара екстрадиција.
XS
SM
MD
LG