Достапни линкови

logo-print

Брегалница се излеа од своето корито


Реката Брегалница се излеа од коритото на неколку места по своето течение низ беровскиот регион. Поплавени се неколку локални патишта, однесени се импровизираните дрвени мостови под селото Разловци а регулираното корито на Брегалница во централното градско подрачје е преполно.
XS
SM
MD
LG