Достапни линкови

logo-print

Авион принудно слетал во Москва


Најмалку две лице загина а за други десеттина се верува дека се повредени при принудното слетување на авион со 155 патници во Москва. Новинските агенции јавуваат дека дагестанската авиокомпанија во чија сопстеност бил авионот морала да побара итно слетување на московскиот аеродром без да ги наведе причините за постапката.
XS
SM
MD
LG