Достапни линкови

logo-print

Иран со црвени линии на преговорите во Женева


Иран соопшти дека нема да направи никакви отстапки на престојните преговори во Женева околку прашањето за нуклеарните права на Техеран. Шефот на иранскиот преговарачки тим Саид Џалил изјави денеска дека ова прашање нема да биде предмет на разговорите. Во понеделник во Женева треба да се сретнат претставници на САД, Британија, Кина, Франција, Русија , Германија и Иран.
XS
SM
MD
LG