Достапни линкови

logo-print

Иран никогаш нема да употреби сила против муслиманите


Иран никогаш нема да употреби сила против своите муслимански соседни земји. Ова го изјави шефот на дипломатијата Манучеир Мотаки по изјавата на американскиот државен секретар Хилари Клинтон за загриженоста на САД за контроверзната иранска нуклеарна програма.
XS
SM
MD
LG