Достапни линкови

logo-print

Пожарот во Израел однесе над 40 човечки животи


Пожарот стигна до Хаифа

Пожарот стигна до Хаифа

Израел се соочува со најголемиот шумски пожар во историјата, во кој животот досега го загубија над 40 лица повеќето затворски работници, кога нивниот автобус со кој патуваа на работа беше зафатен од пожар, кој и натаму е надвор од контрола.
Илјадници луѓе се евакуирани од северниот дел на Израел, каде огнот се ближи до третиот по големина град во Израел Хаифа.
Повеќе земји испратија помош во опрема и луѓе во Израел. Властите велат дека причината за пожарот и натаму е нејасна.
XS
SM
MD
LG