Достапни линкови

logo-print

Јужна Кореја се закани дека ќе возврати на нов напад од Северна Кореја


Јужно-корејскиот министер за одбрана Ким Кван Џин изјави дека Сеул ќе одговори со воздушни напади доколку Северна Кореја изврши уште еден ракетен напад врз територијата на Јужна Кореја, како оној од минатиот месец кога загинаа 4 лица. Во обраќањето во парламентот во Сеул, тој нагласи дека ако Северна Кореја повторно ракетира, жестоко ќе биде возвратено со воени авиони.
XS
SM
MD
LG