Достапни линкови

logo-print

16 загинати во сообраќајна несреќа во Ирак


16 луѓе загинале, меѓу кои 14 ирански аџии кои оделе во посета на шиитски свети места во Ирак, загинале во судар на два автобуса јужно од Багдад. Полицијата соопшти дека во автобусите се превезувале ирански и ирачки аџии кон јужниот град Хила.
XS
SM
MD
LG