Достапни линкови

logo-print

Киргистанското Собрание не го изгласа единствениот кандидат за спикер


Новиот киргистански парламент не го изгласа единствениот предложен кандидат за спикер. На предложениот Омурбек Текебајев му фалеа три гласа за да стане прв меѓу еднаквите пратеници. Ова е прв неуспех на коалициската влада во Киргистан, формирана пред два дена.
XS
SM
MD
LG