Достапни линкови

logo-print

Британците не сакаат шпионски летови на ЦИА од нивни бази


Британските власти наводно им се пожалиле на американски дипломати поради тоа што за тајните американски шпионски летови се користеле британски воени бази во странство. Ова го покажуваат документи на американската амбасада во Лондон од 2008 година, кои ги објави интернет страницата Викиликс. Лондон побарал од САД да бара дозвола за користење на базите.
XS
SM
MD
LG