Достапни линкови

logo-print

Клинтон побара од Карибов да работи на заштита на човекови права


Американскиот државен секретар Хилари Клинтон денеска во Ташкент го повика узбекистанскиот претседател Ислам Карибов да ја подобри состојбата со човекови права. Клинтон по средбата со претседателот Каримов изјави дека е непоходно земјата да покаже дека презема сериозни чекори за заштита на човековите права.Претходно Клинтон пред посетата на Узбекистан го посети и Киргистан
XS
SM
MD
LG