Достапни линкови

logo-print

Самитот на ОБСЕ зад затворени врати


Делегатите на самитот на ОБСЕ во Астана денеска се обидуваат да донесат акционен план со кој треба да се зацврсти улогата на безбедносната организација во иднина. По неколку часови одржување на состанокот зад затворени врати, лидерите се уште не се договориле за финалната декларација. Казахстанскиот претседател Нурсултан Назарбаев, постојано ја презакажува прес конференцијата најавена по завршувањето на самитот.
XS
SM
MD
LG