Достапни линкови

logo-print

Двајца вооружени палестинци убиени во Газа


Израелските сили убија двајца вооружени Палестинци додека се приближувале кон оградата на кибуцот Кфар Аза источно од Газа. Израелското воено радио соопшти дека кај нив е најдено оружје и експлозивни направи.
Нема информација дали тие се убиени во внатрешноста на Газа или на израелска територија.
XS
SM
MD
LG