Достапни линкови

logo-print

Во Казахстан завршува самитот на ОБСЕ


Во Казахстан денеска завршува самитот на ОБСЕ на кој се очекува да биде донесен акционен план.
Американскиот државен секретар Хилари Клинтон побара ОБСЕ повеќе да се ангажира во Авганистан.
Според рускиот Претседател Дмиртиј Медведев, пак ОБСЕ го губи потенцијалот и треба да ја корегира својата работа.
Ова е за прв пат самит на ОБСЕ да се одржува во бивша советска република.
XS
SM
MD
LG